Firany, Zasłony.


Wystrój okna to bardzo ważny element Dekoracji Wnętrz. Planując aranżację okien musimy wybrać funkcje, które ma pełnić zasłona. Może chronić nas przed słońcem, zapewnić prywatność, być estetycznym dodatkiem dekoracyjnym. Oprócz wyboru koloru musimy dopasować tkaniny do powstałego już wnętrza. Wybrać odpowiednią tkaninę spośród tak ogromnej ilości wzorników, które posiadamy w naszej ofercie, nie jest rzeczą prostą. Dlatego potrzebujecie Państwo naszego wsparcia.

Zasłony zawsze szyjemy na wymiar. Stosujemy szycie na taśmach marszczących, flexach, przelotkach, systemie wave lub szelkach.

Materiał, z którego wykonane są firany odpowiada nie tylko za sposób układania się tkaniny na oknie, ale także na ilość światła, którą będą przepuszczać do pomieszczenia. W ofercie mamy więc do wyboru firany zarówno delikatne, zwiewne – np. z woalu, satyny, żorżety, jak i cięższe – np. batystowe lub lniane. Firany mogą być gładkie, we wzory lub z haftami.

Dobieramy je tak, aby pasowały nie tylko do zasłon kolorem i fakturą, ale również do wystroju pomieszczenia.

Najczęściej szyjemy firany na taśmach marszczących. Jeżeli nie zawieszamy na karniszu dodatkowo zasłon, możemy je uszyć na flexach, co spowoduje dodatkową dekorację. Pięknie wyglądają także firany uszyte na systemie wave, dzięki któremu firana układa się w piękną falę.