Rolety rzymskie.

Rolety rzymskie to najczęściej stosowane dekoracje okienne. Sprawdzają się zarówno w nowoczesnym jak i klasycznym wnętrzu. Szyjemy je z tkanin cienkich, przeźroczystych lub grubszych, zaciemniających. Roleta uszyta z firany spełnia przede wszystkim funkcje dekoracyjne pomieszczenia. Zastosowanie tkanin grubszych lub typu dim out nieprzepuszczających światła idealnie sprawdzi się natomiast w pomieszczeniach, w których lubimy regulować dostęp światła, np. w sypialni lub salonie podczas oglądania TV.

Rolety szyjemy na wymiar po dokładnym pomiarze okien. Ustalamy ich wysokość szerokość oraz sposób montażu. Uchwyty do rolet możemy montować do sufitu lub ściany.

Sposób szycia dokładnie omawiamy z klientem zwracając uwagę na rodzaj tkaniny, wzór oraz jej szerokość. Wybieramy model rolety spośród 6 możliwych wariantów:

1.

szprosy z przodu tkaniny

2.

szprosy z tyłu tkaniny

3.

taśmy pionowe

4.

taśmy poziome

5.

roleta uszyta na podszewce

6.

z mechanizmem układającym tkaninę w fałdy

 

Po zawieszeniu uszytej rolety udzielamy Klientowi kompleksowych informacji w zakresie jej konserwacji. O sposobie czyszczenia informuje również przepis prania dołączony do każdej tkaniny.

Dla bardziej wymagających klientów posiadamy w swojej ofercie również rolety rzymskie elektryczne lub na baterie – sterowane pilotem lub włącznikiem ściennym.

Innym rozwiązaniem są rolety nawijające się na wałek, do których stosowane są specjalnie do tego przystosowane tkaniny. Najczęściej są zawieszone na ramie okiennej w kasecie z prowadnicami bocznymi. Obecnie najbardziej popularne są rolety dzień/noc.

Bogata kolekcja tkanin i wzorów umożliwia zastosowanie ich w każdym wnętrzu.